Relacja z 8 Ogólnopolskiego FORUM Przewodników Turystycznych

W dniach od 9 do 11 lutego 2018 r. w Łodzi odbyło się kolejne, już ósme spotkanie przewodników turystycznych PTTK z całej Polski, które mieliśmy zaszczyt organizować jako Klub „Koło Przewodników im. R. Rembielińskiego” w Łodzi.

Forum odbyło się pod hasłem „Film w pracy przewodnika” zarówno w ujęciu miasta jak i regionu. Imprezę organizują członkowie PTTK z Klubu „Koła Przewodników” i Samorząd Wojewódzki.. W Forum wzięło udział około 130 uczestników.

KATALOG WYCIECZEK AUTOKAROWYCH 2018

Z radością przekazujemy w Państwa ręce tak wyczekiwany katalog wycieczek autokarowych i aktywnych na 2018 rok. Państwa zainteresowanie wyrażane telefonami i wizytami było dla nas dopingiem do jak najszybszego działania.  Chcąc wyjść naprzeciw Państwa potrzebom (m.in. związanym z koniecznością planowania urlopów) czynimy to niezwłocznie po jego ostatecznym uformowaniu, równocześnie zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenie drobnych korekt graficznych. Zaznaczamy jednak, że wycieczki nie będą już zmieniały terminów, cen, ani programów (poza leżącymi nie po naszej stronie powodami zewnętrznymi).

KATALOG WYCIECZEK 2018

Odpowiadając na liczne zapytania odnośnie katalogu wycieczek autokarowych na 2018 rok pragniemy poinformować, iż ukaże się on tradycyjnie około 10 lutego. Ten rok przyniesie także spore zmiany w procedurach rezerwacji miejsc (wprowadzona zostanie możliwość załatwienia wszelkich formalności metodą on – line, zachowana zostanie także metoda tradycyjna u nas w biurze). Budujemy nową stronę internetową dedykowaną wyłącznie Państwu – uczestnikom naszych wycieczek – da ona m.in.

Zaproszenie na 55 Łódzki Rajd Pamięci 20.01.2018

PTTK Oddział Łódzki im Jana Czeraszkiewicza pragnie zaprosić na pierwszą (ale w tym wyjątkowym roku z pewnością nie ostatnią) imprezę turystyczną o silnych wątkach historycznych. Tym razem poza upamiętaniem daty zakończenia okupacji hitlerowskiej w Łodzi pragniemy przypomnieć jeszcze jedna ważną rocznice którą przyjdzie nam świętować w 2018 roku.

Na wspólnym podwórku - łódzki tygiel kultur i wyznań

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na nową wystawę stałą o wielonarodowym,wielokulturowym mieście i życiu codziennym jego mieszkańców
"Na wspólnym podwórku - łódzki tygiel kultur i wyznań"
czynną od 11 października 2017 r. przy ul. Ogrodowej 15
wyrusz w sentymentalną podróż do przedwojennej Łodzi poznaj ludzi "ziemi obiecanej" #chodźnapodwórko

Głosowanie - Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego

Wspólnie z Zarządem Głównym PTTK staramy się o wypromowanie propozycji powtórnego wydania Kanonu Krajoznawczego Województwa Łódzkiego - rzecz potrzebna i wyjątkowo pożyteczna dla każdego miłośnika Małej Ojczyzny. Nasze zadanie jest pod nr Ł-546
Głosowanie metodą "papierową" kończy się w najbliższa niedzielę, internetowo można głosować do 31 października 2017 r.
Zachęcamy serdecznie do poparcia.

Zjazd Miast Piłsudskiego

Czym jest Zjazd?

Zjazd Miast Piłsudskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu patriotycznym roku 2017. W dniach 22-23 września w Łodzi spotkają się przedstawiciele miast i instytucji, które w szczególny sposób troszczą się o dziedzictwo Józefa Piłsudskiego oraz ożywiają historię w nowoczesny sposób.