Zamknięcie biura 1.06.2018

Informujemy, że w dniu 01.06.2018 biuro Oddziału PTTK na Wigury 12A będzie zamknięte.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od poniedziałku 04.06.2018 od godz.10.00. Przepraszamy za ewentualne komlikacje.
Zarząd Oddziału

Bezpłatne spacery z przewodnikiem po Łodzi

Z radością zapraszamy na pierwszą z długo oczekiwanego cyklu wycieczek niedzielnych. Już w najbliższą niedzielę (8 kwietnia), o godz. 11.00 (wracamy do naszej tradycyjnej godziny!) wyruszymy śladami łódzkiej wizytówki architektonicznej – secesyjnych budynków mieszkalnych i rezydencjonalnych, rozsianych jak rodzynki w świątecznej babie na terenie miasta.

Rajd KWIETNIOWY 21.04.2018

Nowa nazwa, stare tradycje - zapraszamy do udziału w Rajdzie Kwietniowym będącym realnym początkiem sezonu wiosennego na naszych rajdowych wędrówkach. Zakończenie ogniskiem w Lesie Wiączyńskim wspólne wędrowanie będzie przyczynkiem do wyruszenia na szlaki po zimowej i świątecznej przerwie. Serdecznie zapraszamy!

26. Rajd Powitania Wiosny 17.02.2018

Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 3 w Łodzi i Łódzki Oddział PTTK im. Jana Czeraszkiewicza z iście wiosenną radością zapraszają na XXVI już odsłonę Rajdu Powitania Wiosny. W dniu 17 marca (sobota) spotkamy się przy turystycznym ognisku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 61 w Łagiewnikach. Przyjdzie nam zatem na własne oczy przekonać się jak przebiegła wielka modernizacja sieci znakowanych szlaków w „Zielonych Płucach Łodzi” jak zwykło się określać Las Łagiewnicki.

Relacja z 8 Ogólnopolskiego FORUM Przewodników Turystycznych

W dniach od 9 do 11 lutego 2018 r. w Łodzi odbyło się kolejne, już ósme spotkanie przewodników turystycznych PTTK z całej Polski, które mieliśmy zaszczyt organizować jako Klub „Koło Przewodników im. R. Rembielińskiego” w Łodzi.

Forum odbyło się pod hasłem „Film w pracy przewodnika” zarówno w ujęciu miasta jak i regionu. Imprezę organizują członkowie PTTK z Klubu „Koła Przewodników” i Samorząd Wojewódzki.. W Forum wzięło udział około 130 uczestników.

KATALOG WYCIECZEK AUTOKAROWYCH 2018

Z radością przekazujemy w Państwa ręce tak wyczekiwany katalog wycieczek autokarowych i aktywnych na 2018 rok. Państwa zainteresowanie wyrażane telefonami i wizytami było dla nas dopingiem do jak najszybszego działania.  Chcąc wyjść naprzeciw Państwa potrzebom (m.in. związanym z koniecznością planowania urlopów) czynimy to niezwłocznie po jego ostatecznym uformowaniu, równocześnie zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenie drobnych korekt graficznych. Zaznaczamy jednak, że wycieczki nie będą już zmieniały terminów, cen, ani programów (poza leżącymi nie po naszej stronie powodami zewnętrznymi).