Rajd Najmłodszych 2016 - relacja

W dniu 24 września 2016 KTP "Salamandra" zorganizował po raz kolejny, lubiany przez wszystkich Rajd Najmłodszych połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Tym razem wędrowaliśmy dwoma trasami, z Wiśniowej Góry i Andrzejowa, do Justynowa, gdzie na terenie  Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowana była meta. Przy pięknym słońcu wszyscy szybko przemierzyli swoje trasy i ochoczo przystąpili do pieczenia kiełbasek. Dużą atrakcja był usytuowany obok OSP plac zabaw dla dzieci. Szaleństwom nie było końca. Wszyscy wspaniale spędzili na powietrzu ten jeden z pierwszych jesiennych dni.

Śladami Świętej Faustyny Kowalskiej 8.10.2016

Zapraszamy na X Wycieczkę  Pieszą "Śladami Świętej Faustyny Kowalskiej-Patronki  Łodzi" 8 października 2016 r (sobota)
Wycieczka  dostępna jest dla wszystkich pragnących bliżej poznać postać Świętej Faustyny Kowalskiej- Patronki Łodzi. W wycieczce uczestniczyć mogą drużyny wraz z kierownikiem od 8 do 11 osób zgłaszane przez szkoły, inne organizacje i instytucje oraz turyści indywidualni. Turyści indywidualni niepełnoletni mogą być zgłaszani przez rodziców lub opiekunów uczestniczących w wycieczce.
Szczegóły w załączonym regulaminie wycieczki

Kalendarzyk wycieczek rowerowych wrzesień i październik 2016

Niedzielne wycieczki rowerowe ruszają ze Starego Rynku w Łodzi ul. Zgierska.
Zbiórka uczestników o godzinie 9.00Trasy prowadzą drogami o różnej nawierzchni (od asfaltu do piachu) o małym natężeniu ruchu przez tereny atrakcyjne turystycznie.
Podczas wycieczek mozna uzyskać potwierdzenia na odznaki turystyki kwalifikowanej.
Z A P R A S Z A M Y Łódzki Klub Turystów Kolarzy PTTK
Kalendarzyk wycieczek w załączniku.

Zapraszamy na Rajd Najmłodszych 24.09.2016 r.

Start uczestników w dniu
24.09.2016 r. (sobota) w czasie i w miejscu wyznaczonym przez kierowników poszczególnych tras.
Zakończenie rajdu – Justynów, remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Główna 74.
Meta będzie czynna w godz. 11:30-14:00. Odległość od mety do stacji PKP Justynów – 1,5 km.
Szczegóły w załączonym regulaminie.

V Rajd Czterech Kultur 10.09.2016 r.

Po raz piąty łódzcy przewodnicy zapraszają na Rajd IV Kultur.
Tym razem uczestnicy powędrują śladami łódzkiej edukacji, łódzkich szkół.
W wyznaczonych punktach na trasie na uczestników rajdu czekać będą przewodnicy PTTK, którzy opowiedzą o historii szkolnictwa w Łodzi.
Szczegóły w załączonym regulaminie.

Rajd Długodystansowy „Setka po łódzku” 09.09.2016

Zgłoszenia:
prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego
TUTAJ:https://goo.gl/forms/qs7MmFTLOxd3RaGu2
Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK
zapraszają na dziewiąta już edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”.
Impreza polega na przebyciu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w ciągu 12 godzin. Każdy zostanie wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, a także jej dokładny opis ułatwiający orientację w terenie nawet w ciemnościach wrześniowej nocy.

Zapraszamy na III Pieszy Rajd Tomaszowski

TERMIN I MIEJSCE RAJDU:
03.09.2016r., (sobota) Tomaszów Mazowiecki, Borki, Groty Nagórzyckie
ORGANIZATOR:
Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej
CELE RAJDU:
Popularyzacja tradycji i historii oręża polskiego, a w szczególności okresu II wojny światowej;
Promocja walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu Tomaszowskiego;
Integracja środowiska turystyczno – wojskowego.
SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZONYM REGULAMINIE

Zapraszamy na Rajd Turystyczny BESKID MAŁY 2016

W dniach: 21 – 25 września 2016 r
Rajd  jest  dostępny  dla  wszystkich  miłujących  góry  i  pragnących  bliższego kontaktu  z  nimi  poprzez    pieszą    wędrówkę.   Trasa   rajdu   prowadzi   malowniczymi   szczytami i dolinami Beskidu Małego
DOJAZD do Międzybrodzia Bialskiego – 21 września w godz. 17:00 – 19:00
Zakończenie Rajdu w Międzybrodziu Żywieckim – 25 września ok. godz. 14:00
Szczegóły w załączonym regulaminie

Kalendarzyk wycieczek rowerowych lipiec i sierpień 2016

Niedzielne wycieczki rowerowe ruszają ze Starego Rynku w Łodzi ul. Zgierska.
Z A P R A S Z A M Y Łódzki Klub Turystów Kolarzy PTTK
Kalendarzyk wycieczek w załączniku.

Zapraszamy na XV Rajd Nocny "Powitanie Dnia"

Start uczestników w dniu 17.06.2016 (piątek) w czasie i w miejscu wyznaczonym przez kierownika trasy.
II. Cele Rajdu:
1. Popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstwa, oraz zdobywanie odznak PTTK.
2. Wspólna wędrówka po okolicach Łodzi.
3. Zachęcenie uczestników rajdu do angażowania się w działalność PTTK,
4. Impreza całonocna mająca na celu powitanie nowego dnia, poznawanie uroków wędrówki nocą i różnic, jakie niesie takie wędrowanie w stosunku do imprez w ciągu dnia.
Szczegóły w załączonym regulaminie