Kluby, koła i komisje

W strukturach Łódzkiego Oddziału PTTK prężnie działa kilkanaście jednostek (klubów i kół) skupiających miłośników różnych dyscyplin turystyki aktywnej, mamy także tak wąsko wyspecjalizowane jednostki jako jedyne w Łodzi Koło Przewodników Miejskich i Regionalnych, czy Koło Wojskowe działające przy Klubie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Z grona z górą 800 członków Oddziału niemal połowa zadeklarowała przynależność do wybranej przez siebie jednostki, gdzie mają możliwość rozwijać swe zainteresowania (podczas wspólnych spotkań, szkoleń specjalistycznych czy wycieczek o nieco bardziej zamkniętym charakterze, organizowanych w gronie klubowiczów), a także dzielić się swą pasją z innymi podczas organizowanych przez kluby i koła imprez turystycznych o charakterze otwartym. Działanie w klubie czy kole to także okazja do poznania ludzi o podobnych zainteresowanych, sposobie patrzenia na świat, to droga do bliższej integracji turystycznej braci Oddziału – nie brak więc w kalendarzach imprez klubowych wspólnego celebrowania uroczystości rocznicowych z życia klubu czy koła a także spotkań okołoświątecznych czy sylwestrowych.

Z uwagi na przebogate życie wielu w opisanych wyżej jednostek niemal niemożliwym byłoby opisanie i bieżące uaktualnianie relacji z kolejnych działań przez nasze jednostki prowadzonych. Osoby zainteresowane poszczególnymi formami aktywności turystycznej zachęcamy do regularnego śledzenia stron lub profili naszych jednostek, bądź do wizyt na ich spotkaniach (wykaz poniżej i ich harmonogram poniżej, jeśli nie jest to zaznaczone spotkania odbywają się w siedzibie Oddziału przy ul Wigury 12a):

Komisja, klub, referat weryfikacyjny Terminy zebrań i dyżurów Więcej informacji o klubie
Klub Turystów Pieszych „Salamandra” Komisja Turystyki Pieszej II i IV poniedziałek roboczy godz.17.00   najświeższe informacje na profilu
na Facebook`u w
www.facebook.com/salamandraktp
Klub Turystów Górskich „Kosówka” II i IV czwartek  roboczy godz.18.00 www.kosowka.lodz.pttk.pl
Klub Płetwonurków „Tryton”                                            Łódź, ul. Ossowskiego 6 Każdy czwartek roboczy
www.tryton.lodz.pl
Łódzki Klub Kajakowy „Albatros” Każdy roboczy czwartek godz.18.00 www.lkkalbatros.republika.pl
Łódzki Klub Turystów Kolarzy Każdy roboczy czwartek godz.17.00 www.lktk.pl
Klub Campingu i Caravaningu I i III poniedziałek roboczy godz.18.15 www.lkcc-caravaning.pl
Klub Narciarski Każdy piątek od początku roku do 19.05