Nasze 110-lecie

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Jana Czeraszkiewicza, nawiązując do świetlanych początków swej działalności korzeniami sięgającej czasów Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1909 rok), oraz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1921 rok) z dumą ogłasza wszem i wobec, że wielkimi krokami zbliżają się nasze obchody jubileuszowe! W okresie zima – wiosna 2019 roku planowana są rajdy piesze i wycieczki rowerowe o szczególnie uroczystej oprawie, wydanie okolicznościowej monografii prezentującej dzieje Oddziału, wydanie okolicznościowej odznaki, a przede wszystkim organizacja większych i mniejszych spotkań oraz uroczystej gali w połowie kwietnia 2019 roku.

Z radością możemy poinformować, że Patronat Honorowy nad uroczystościami objęli:

Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau (o pracach Urzędu Wojewódzkiego więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.lodzkie.eu ).

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber

Prezes PTTK Jacek Potocki

Prezes ROTWŁ Sylwester Pawłowski

Każdego żądnego doniesień o kolejnych przedsięwzięciach realizowanych w ramach obchodów jubileuszu zapraszamy do śledzenia naszej strony.  

Przygotowania do jubileuszowej gali są już na ostatniej prostej. Z drukarni nadeszły pachnące jeszcze drukiem egzemplarze naszego rocznicowego wydawnictwa, skrzą się pamiątkowe odznaki czekające na wręczenie, ponad 250 zaproszonych gości potwierdziło już swoją obecność w sobotnie przedpołudnie w gościnnych progach auli im. prof. Stanisława Liszewskiego na Wydziale Geografii Uniwersytetu Łódzkiego. Z dumą możemy poszczycić się także faktem, iż świętujące wspólnie z nami swój okrągły jubileusz 100-lecia Województwo Łódzkie jest Patronem Regionalnym tego wyjątkowego w dziejach Oddziału Łódzkiego PTK-PTT-PTTK wydarzenia. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat jubileuszu naszego Partnera można kliknąć tutaj:
https://www.facebook.com/wojewodztwo.lodzkie/