59. Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r. Dobra

Zapraszamy na prawie jubileuszową (bo już 59.) edycję Rajdu Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r. Dobra. Pomni na pandemiczne obostrzenia, respektując aktualnie panujące rygory sanitarne zapraszamy do wspólnej wędrówki trasą najstarszego rajdu w Łodzi. W tym niezwykłym roku zaczynającym się w cieniu pandemii proponujemy odmieniona jego wersję – proponujemy nieco dłuższą niż zwykle trasę pieszą pozwalającą nie tylko odwiedzić najważniejsze miejsca upamiętniające powstańczą potyczkę na polach Dobrej, ale także przejść trawersem przez niemal cały Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Nie zabraknie także tradycyjnej trasy rowerowej – jak zawsze niemal do ostatnich chwili będącej niespodzianką, ale tradycyjnie nie omijającej tytułowej dla rajdu Dobrej i malowniczych wzniesień w jej okolicach. Choć nikogo nie odeślemy z kwitkiem, szczególnie liczmy na udział indywidualnych turystów –zorganizowane szkolne grupy wyjątkowo serdecznie zapraszamy na zbliżający się wielkimi krokami Rajd Powitania Wiosny – tradycyjnie organizowany w terminie zbliżonym do wiosennej równonocy.

Na wszystkich spragnionych zimowej wędrówki w dniu 27 lutego 2021 roku oczekiwać będą organizatorzy Rajdu – członkowie Komisji Krajoznawczej i Ochrony Przyrody i  przodownicy turystyki kolarskiej z Klubu Turystów Kolarzy im. H. Gineta przy Łódzki Oddziale PTTK oraz przyrodniczy gospodarze terenu naszej wędrówki – pracownicy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich (Oddziału Terenowego ZPKWŁ).

Z przyczyn organizacyjnych, ale też w trosce o nasze wspólne zdrowie i bezpieczeństwo bezwzględnie wymagane są wcześniejsze zapisy – szczegóły możliwości zapisu (wystarczy imię, nazwisko ,
nr telefonu i stosowna wpłata) oraz dodatkowe informacje w regulaminie rajdu w załączniku, a także pod nr telefonu 42 636-15-09 lub pod adresem mailowym
pttk.lodz@wp.pl

Choć zapisy przewidziane są do 25 lutego, zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia list w przypadku wyczerpania puli dostępnych miejsc.