Wycieczki piesze

Zapraszamy na bezpłatne spacery po okolicach Łodzi z Klubem Turystów Pieszych Salamandra – imprezy o charakterze otwartym, dla wszystkich –
bez zapisów, bez opłat (poza zakupem biletów komunikacji publicznej i biletów wstępu do zwiedzanych obiektów).

Klub Turystów Pieszych
SALAMANDRA

JESIEŃ 2018

PIESZE WYCIECZKI PO OKOLICACH ŁODZI
Z PRZODOWNIKAMI TURYSTYKI PIESZEJ

Biuro Oddziału:90 – 301 Łódź, ul. Wigury 12a, tel. 42 636 87 64,tel./fax. 42 636 15 09; e-mail: pttk.lodz@wp.pl, www.lodz.pttk.pl, poszukaj nas także ba facebook`u!
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10.00- 17.00

RAJDY PIESZE ODDZIAŁU ŁÓDZKIEGO PTTK
(poniższe imprezy wymagają zapisu i dokonania wpłaty)

Termin Nazwa imprezy organizator uwagi
8.09.
V Tomaszowski Rajd Pieszy Wojskowe Koło PTTK
w Tomaszowie Mazowieckim
Niepowtarzalna okazja poznania uroczych zakątków Ziemi Tomaszowskiej
15.09.
2018
VII Rajd Czterech Kultur Koło Przewodników PTTK Udział w niej pozwala zapoznać się
z mozaiką kulturową tworzącą dawną i dzisiejszą Łódź.
29.09.
2018
„Rajd Najmłodszych”   KTP „Salamandra„    Przywitanie jesieni na turystycznym szlaku – często impreza kończy się ogniskiem w jesiennej scenerii
20.10.
2018
57. Rajd „Jesień Pieszych”   KTP „Salamandra”   Najstarsza łódzka cykliczna impreza turystyczna – połączenie tradycji ze świetną zabawą
10.11.
2018
XXIX „Rajd 28. Pułku Strzelców Kaniowskich” Klub Turystów Kolarzy  KTP „Salamandra„   Impreza o charakterze patriotycznym, wędrówka śladami 28. PSK „Dzieci Łodzi” i walk o odzyskanie Niepodległości
08.12.
2018
XXVI Impreza Mikołajkowa Oddział Łódzki PTTK KTG „Kosówka„   Impreza dostępna dla najmłodszych turystów – tego dnia wszyscy wędrujemy w  mikołajowych czapeczkach!

DLA PRAWDZIWYCH KONESERÓW !!!

7-8. 09.2018 XI Pieszy Rajd Długodystansowy „Setka po łódzku” (100 km/24h) Oddział Łódzki PTTK SKPB Łódź 100 km marszu w 24 godziny
lub 50 km w 12 godzin (trasa dzienna) Przejdźmy wspólnie 100 km na 100 – lecie Niepodległej!

K.T.P. „Salamandra” działa już z górą 50 lat i zrzesza miłośników turystyki pieszej w różnym wieku i stopniu doświadczenie turystycznego. Są wśród nas Przodownicy Turystyki Pieszej z uprawnieniami do organizowania i prowadzenia wycieczek, terenowi przewodnicy turystyczni, ale także początkujący miłośnicy dreptania po drogach i bezdrożach okolic Łodzi. Co roku organizujemy 6 rajdów –  głównie z myślą o dzieciach i młodzieży szkolonej (jak te z tabelki powyżej), indywidualnych turystów zapraszamy na cykl coniedzielnych wycieczek pieszych po terenie całego naszego województwa.  Chętnie wybieramy się tez na dalsze wędrówki klubową paczką.
          Spotykamy się w każdy 2 i 4 poniedziałek miesiąca w siedzibie Oddziału Łódzkiego PTTK przy ul Wigury 12 a – start zawsze o godz. 17.00. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych pieszym wędrowaniem.

ZAPRASZAMY!!!